Posted in Lifestyle

Silnik elektryczny

Silnik elektryczny Posted on Lipiec 21, 2017Leave a comment

Łatwy w montażu, lekki silnik elektryczny do łodzi, używany jest do pontonów lub małych łodzi, którymi wędkarze udają się na połowy, lub do łodzi mniejszych żaglowych.
Silniki elektryczne są bardzo wytrzymałe i niezawodne, dobrze sprawdzają się w każdej sytuacji, są ostatnio bardzo popularne i często pokazywane i demonstrowane na targach żeglarskich. Można je bez problemu zakupić w żeglarskich sklepach. Montuje się takie silniki na dziób łodzi lub na pawęży, steruje się nożnym pilotem, wydajna śruba napędowa sprawia, że powstaje odpowiedni ciąg a łódka bardzo szybko przemieszcza się z miejsca na miejsce.
Silniki elektryczne są w wersji małych silników, używanych do pontonów, mają wtedy moc 5,2 KM, wersję trój łopatkową i małą stosunkowo siłę ciągu, no ale ponton nie jest wielką łodzią i jego potrzeby są stosunkowo małe, toteż silnik akurat o takich parametrach jest dla niego wystarczający.
Cena takiego prostego silnika waha się od 400 do 800 zł, można również kupić silnik używany, ale pozbawiamy się wtedy posiadania gwarancji na dany silnik, a różnica cenowa nie jest tak duża.
Większa wersja silnika elektrycznego, to silnik o mocy 10 KM lub 20KM.
Te silniki używa się do dużych łodzi pływających po jeziorach, coraz częściej cenimy sobie ciszę i ekologię, dlatego montujemy na łodziach nie spalinowe a elektryczne ciche, ekologiczne silniki, których moc jest duża co powoduje, że duże łodzie pływają z dużą prędkością nie robiąc wiele hałasu.Te silniki mają lekkie aluminiowe obudowy, są wodoodporne, ciche, łatwe w zamontowaniu zaburtowym i posiadają dużą moc.
Silniki są przystosowane do pracy w słonej wodzie, wewnątrz silnika wmontowany jest komputer pokładowy. Wszystkie silniki działają na baterie litowe, które mają dużą wydajność i długą żywotność, wpinane są do silnika w łatwy i przystępny sposób, po rozładowaniu baterii odpinamy je od silnika i ładujemy specjalną, dołączoną do zestawu ładowarką.
Istnieje również taka wersja silników elektrycznych, produkowanych przez producenta niemieckiego, które podczas używania łodzi są ładowane energią słoneczną.
Silniki elektryczne są produkowane również przez polskich producentów, nie odbiegają one swoją jakością od niemieckich egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *