Posted in Porady

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi Posted on Październik 27, 2018Leave a comment

leczenie lysienia komórkami macieżystymi

PProblem łysienia androgenowego występuje powszechnie szczególnie u mężczyzn. Dotyka ok. 70% mężczyzn i ok. 40% kobiet. O ile  w przypadku mężczyzn, można powoli przyzwyczaić się do coraz mniejszej ilości włosów na głowie, tak u kobiet jest to o wiele bardziej przykre i niepożądane zjawisko. To problem natury nie tylko estetycznej, ale także psychologicznej. Na szczęście obecnie istnieje skuteczna metoda, przynosząca wręcz spektakularne efekty.

Regenera activa, czyli leczenie łysienia komórkami macierzystymi

System regenera activa, opiera się o autologiczny przeszczep komórek, co oznacza, że pacjent jest zarówno dawcą, jak i biorcą komórek. Cały zabieg odbywa się w ciągu pojedynczej sesji. Technika wykorzystywana podczas zabiegu została dokładnie sprawdzona i przebadana podczas badań klinicznych. Wysoką koncentrację komórek uzyskuje się specjalnie ukierunkowany proces mechaniczny oraz bardzo wydajną filtrację. Zawiesina, którą pozyskuje się w systemie Regenera activa, ma wysoką skuteczność i udowodnione działanie.

Przebieg zabiegu

Cała procedura trwa 20-30 minut. Pierwszym jej etapem, jest pobranie biopsji, pochodzącej z linii karku pacjenta. To miejsce wybrane jest celowo, ponieważ właśnie tam znajduje się obszar, który jest najbardziej odporny na łysienie androgenowe. Uzyskuje się w ten sposób 2-3 wycinki, każdy o średnicy 2,5 mm. Warto dodać, że jest to całkowicie bezbolesna procedura, której pacjent właściwie nie odczuwa, dzięki temu, że miejsce, z którego pobierana jest biopsja, zostaje najpierw znieczulone, przy użyciu lidokainy — miejscowego środka znieczulającego. Niewielkie wymiary pobranych wycinków sprawiają, że skóra w tych miejscach goi się samoistnie.

Kolejnym etapem jest izolacja komórek progenitorowych, czynników wzrostu, oraz komórek macierzystych z pobranego wcześniej wycinka skóry. Z komórek tych tworzy się zawiesinę, którą kolejno wstrzykuje się w skórę głowy pacjenta. Po zabiegu mają nastąpić procesy naprawcze i regeneracyjne w obrębie mieszków włosowych.

Raz na długi czas

Cały zabieg leczenia łysienia komórkami macieżystymi jest jednorazowy. Jednak z obserwacji i doświadczenia wynika, że po 2-3 latach, warto go powtórzyć, ze względu na postępujący charakter schorzenia, jakim jest łysienie androgenowe.

Pierwsze efekty zabiegu, widoczne są po ok. 30-60 dniach. Czas, po którym wystąpi pełny efekt kuracji, jest indywidualny i zależy od indywidualnych zdolności regeneracyjnych danego pacjenta. Po tym czasie następuje wyraźne zagęszczenie i wzrost w włosów w partiach skóry głowy, które zostały objęte procesem łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *