Posted in Porady

Sposoby na mocne i zdrowe paznokcie

Sposoby na mocne i zdrowe paznokcie Posted on Sierpień 16, 2017Leave a comment

Wygląd jest wizytówką każdej osoby, która chce wywierać pozytywne wrażenie na innych ludziach, a także dobrze czuć się we własnym ciele. Na dbanie o siebie zwracają uwagę szczególnie kobiety, dla których pielęgnacja ciała jest nieodłącznym rytuałem codzienności. Wśród największych atutów kobiety, a równocześnie elementów ciała o które troszczy się najbardziej, znajdują się paznokcie. Piękne paznokcie są w cenie, a niestety eksploatowanie ich wieloma produktami z zawartością składników chemicznych począwszy od lakierów je osłabia. Tendencja paznokci do łamania czy też rozdwajania się jest zjawiskiem niepożądanym przed każdą przedstawicielkę płci pięknej, dlatego ważne jest, by każda z nich znała sposoby na mocne i zdrowe paznokcie.
Jednym z najprostszych sposobów na wzmocnienie paznokci jest regularne stosowanie odżywek, które dzięki zawartości witamin oraz protein skutecznie wzmocnią płytkę paznokcia. Szczególnie w przypadku problemu z łamliwością paznokci powinno stosować się odżywkę z witaminą E; w utwardzeniu paznokci pomogą odżywki z zawartością protein jedwabiu oraz diamentowego pyłu. Odżywki zawierają również formaldehyd- silny środek chemiczny, który może przyczynić się do rozwarstwienia płytki paznokcia, dlatego wiele kobiet go unika, choć należy pamiętać, że nie w każdym przypadku zawartość w odżywce formaldehydu wywoła odwrotne do pożądanych skutki.
Oprócz tego popularnym, a zarazem skutecznym sposobem na wzmocnienie paznokci jest ich olejowanie. Olejowanie jest metodą naturalną, szczególnie pomocną w przypadku paznokci suchych, rozdwajających się, miękkich i łamliwych. Przy stosowaniu przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji paznokci olejków można zauważyć szybką poprawą stanu paznokci. Ta metoda nie jest również kosztowna- o ile nie wybiera się produktów z najwyższej półki cenowej- bo cena olejku do paznokci może wynosić już kilkanaście złotych. Olejki cechują się dużą wydajnością, dlatego wydatek związany z ich zakupem jest jednorazowy na dłuższy okres czasu.
Niesatysfakcjonujący wygląd paznokci oraz ich osłabienie jest sygnałem do tego, że przyszedł najwyższy czas na zadbanie o nie.
Regularnie pielęgnowane paznokcie odwdzięczą się pięknym, zdrowym wyglądem i będą stanowić nieodłączny reprezentatywny element wizerunku swojej posiadaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *