Posted in Porady

Wakacyjny wyjazd

Wakacyjny wyjazd Posted on Styczeń 16, 2018Leave a comment

wakacje rumunia

Większość z nas marzy o wypoczynku. Relaks, miła atmosfera oraz piękna pogoda. Tego oczekujemy od miejsca, w które planujemy pojechać. Jedni jadą blisko. Inni daleko. Byle osiągnąć stan pozwalający zapomnieć o tym, co mamy. Planując wyjazd jest co najmniej kilka czynników, które bierzemy pod uwagę. Pieniądze, hotel lub liczba spędzonych dni, ale przede wszystkim miejsce.

Istnieje duża liczba zwolenników wyjazdów krajowych. Nasz duży kraj oferuje piękne krajobrazy. Wiele zabytków, muzeów i innych tego typu atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Inna grupa ludzi wybiera wyjazdy zagraniczne. Europa, jak i cały świat, stoi przed nami otworem. Sami możemy zdecydować, w którym kierunku zmierzać.

Jednym z miejsc godnych polecenia jest Rumunia. Jest to kraj w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Węgrami, Serbią, Bułgarią, Ukrainą i Mołdawią. Jego olbrzymim plusem jest dostęp do Morza Czarnego. Stolicą tego wciąż przez wielu nieodkrytego oraz niedocenianego państwa jest Bukareszt.

Rumunia wycieczki – te dwa słowa wypowiada prawie każdy zainteresowany wyjazdem w te rejony kontynentu.
Turystyka w tym kraju stanowi bardzo ważny element gospodarki. Liczba turystów odwiedzających ten kraj stale rośnie. w 2014r. wyniosła około 3,5 mln osób. Zdecydowana większość z nich to osoby z krajów Unii Europejskiej. Najpopularniejsze wśród nich są morskie kurorty. Duża liczba turystów odwiedza też zamki w Transylwanii. Zamek w Branie reklamowany jest jako znany i przez wielu lubiany zamek Drakuli.

Coraz więcej ludzi przyciąga również delta Dunaju. Jest to unikalne i atrakcyjne miejsce. Stanowi królestwo wodnych roślin i zwierząt.

Źródła podają, iż w Rumuni działa około 32,5 tysiąca firm aktywnych w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *